Już po raz piąty szóstoklasiści z Gminy Wieluń stanęli w szranki w konkursie „Maraton Szóstoklasisty”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach. Do rywalizacji przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn. Każdy zespół przemieszczając się pomiędzy 9 stanowiskami, zmierzył się z zadaniami, które w tym roku podporządkowane zostały tematycznie człowiekowi. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością korzystania z różnorodnych słowników, znajomością budowy organizmu ludzkiego i wiedzą z prehistorii. Nie mogło również zabraknąć dyktanda, obliczeń matematycznych i ćwiczenia w języku angielskim. I miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu w składzie: Mateusz Sekieta, Tomasz Jarząbek i Tomasz Drab. II miejsce zajęli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu: Maja Ciach, Jerzy Dudek i Mateusz Kaja. III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach: Magdalena Patacz, Norbert Aleksanderek i Artur Kałużny. Nagrody książkowe dla wszystkich drużyn uczestniczących w zmaganiach konkursowych i indywidualne dla uczniów, którzy znaleźli się na podium, ufundowane zostały przez Gminę Wieluń i wręczone uczestnikom przez dyrektora Zakładu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wieluniu - Andrzeja Dąbrowskiego. Konkurs przeprowadziły nauczycielki: Ewa Gniłka, Katarzyna Morawiak i Renata Napieraj. Nagrodzonym gratulujemy!!! Wszystkim szóstoklasistom życzymy powodzenia podczas kwietniowego sprawdzianu.

Zdjęcia i info: Szkoła Podstawowa w Masłowicach

logotyp 05 1