Uprzejmie informujemy, że w ramach realizacji programu „Populacyjno-przesiewowego wykrywania rodzin z wysoką genetyczną predyspozycją do rozwoju nowotworów w Gminie Wieluń”, który jest kontynuacją programu rozpoczętego pod koniec 2007 roku, 18 kwietnia 2016 roku w godzinach 9.30-14.00 odbędzie się kolejna konsultacja genetyczna. Konsultacje przeprowadzi dr Tomasz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Leczenia Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie w sali widowiskowej (parter) Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5. Program realizowany we współpracy z Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Warunkiem kwalifikacji do bezpłatnych badań onkologiczno-genetycznych jest wypełnienie i dostarczenie ankiety do Wieluńskiego Domu Kultury. Konsultacja w naszej gminie jest częścią pierwszego unikatowego na świecie badania pozwalającego wykryć raka piersi, jajnika, prostaty i jelita grubego we wczesnym, uleczalnym stadium. W okresie dziewięciu lat realizacji tego programu z konsultacji skorzystało ponad 4 tys. mieszkańców naszej Gminy. U osób ze stwierdzoną predyspozycją do rozwoju nowotworów wdrożono program badań kontrolnych. Więcej informacji o programie oraz ankieta do pobrania znajduje się na stronie internetowej: