7czerwca Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu włączyła się w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam”, promującą czytelnictwo w przestrzeni publicznej.

Wieluńska edycja rozpoczęła się o godzinie 10.00 w czytelni Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, gdzie do godz. 12.00 uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zaprezentowali  II już edycję Czytelni Live. Za scenariusz i reżyserię spotkania odpowiedzialna była Magdalena Pioruńska. Kulminacyjnym punktem wydarzeń  było  wspólne zdjęcie z książką w ręku, które zostało wykonane z lotu ptaka, na placu Legionów w Wieluniu przez Piotra Pabisiaka.
W akcji udział wzięły wszystkie wieluńskie szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.
Do akcji dołączyły się także: Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Filia Biblioteczna w Masłowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej,a także Filia Biblioteczna w Rudzie oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.
We wspólnym biciu rekordu czytania wzięły także udział Zastępca Burmistrza Wielunia Joanna Skotnicka – Fiuk, a także Sekretarz Miasta Wielunia Magdalena Majkowska.
Wieluńska edycja „Jak nie czytam, jak czytam” zgromadziła 700 uczestników.

  • DSC_6318
  • aDSCN1852
  • aIMG_1457
  • aIMG_1524
  • aIMG_1560
  • aIMG_1567
  • aIMG_20190607_100339

Zdjęcia: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny