W filiach Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu literackie lato trwa w pełni.

12 lipca w Filii Bibliotecznej w Masłowicach odbyły się warsztaty pt. "Ania i Krzyś przyjaciele Martynki nad Morzem". Dzieci przeniosły się oczyma wyobraźni podczas słuchania bajki nad morze, gdyż w tle sączył się z głosników szum morza. Następnie dzieliły się wyobrażeniami i przeniosły wspomnienia na papier.

17 lipca w Filii Bibliotecznej w Turowie odbyły się wakacyjne warsztaty. Ze wzgledu na warunki pogodowe odbyły się w budynku filii. Mimo niesprzyjajacej aury za oknem zabawa była wyśmienita. Bajka „Cztery łapy i ogon czyli opowiadania o zwierzętach” autorstwa Agnieszki Frączek przeniosła dzieci do świata wyobraźni. Następnie odbyła się dyskusja na temat książki, która przyniosła ciekawą interpretację utworu. Inwencją i pomysłowością najmłodsi czytelnicy wykazali się również podczas gry w kalambury.

Wśród uczestników warsztatów wywiązała się dyskusja o tym, jak to jest oglądać świat w różowych barwach, kogo możemy nazwać optymistą, czym cechuje się pesymista. Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania kolorowych, brokatowych mas slime. Zabawy było co niemiara, a na zakończenie wszyscy poczęstowali się słodkościami.

• DSCN1917
  • DSCN1941