Dobry występ zaliczyli zawodnicy wieluńskiego MLKS-u w zawodach Mini Tour De Pologne w Zabrzu. Zwycięstwo w kategorii młodziczka odniosła Anna Lipieta.
Po dobrej drużynowej jeździe, przy wsparciu Julii i Natalii Pietrzak, Ania wygrała na finiszu z peletonu trzecią edycję Mini Tour De Pologne.
Julia Pietrzak finiszowała na 20 pozycji, a Natalia na 31. W wyścigi młodzików Piotr Kuś finiszował na 51 miejscu, a w wyścigu dzieci do 12 lat Aleksander Nawrocki zajął na 7 lokatę.
Kadra naszych zawodników w składzie: Anna Lipieta, Julia i Natalia Pietrzak, Klaudia Piśniak, Piotr Kuś, Aleksander Nawrocki startowali w Kadrze Województwa Łódzkiego.

Zmagania rozpoczęli sobotnim wyścigiem w Krakowie. W gronie dzieci do 12 lat Aleksander Nawrocki wywalczył wysoką 8 lokatę. W wyścigu młodzików bardzo dobrze jechał Piotr Kuś jednak nie ominęła go kraksa, do której doszło na ostatnich dwóch km. Piotr do mety dotarł na 48  miejscu. Kraksy nie oszczędziły też naszych młodziczek. Julia Pietrzak finiszowała na 25 miejscu, Ania Lipieta z uszkodzonym rowerem przekroczyła metę pieszo na 26 pozycji, a Natalia Pietrzak na 31. Niestety kontuzja barku wykluczyła z zawodów Klaudię Piśniak.

Na edycji rozgrywanej w Katowicach najlepsza z ekipy była Anna Lipieta, która finiszowała na 13 pozycji. Trzeba dodać, że młodziczki przekraczały linię z prędkością 56 km/h.
W wyścigu młodzików prędkość rozpędzonego peletonu na finiszu to ponad 60 km/h, nasz zawodnik Piotr Kuś został sklasyfikowany na 43 miejscu.