Rezultat sobotniego spotkania, patrząc przed meczem na tabelę, może wydawać się niespodzianką, ale niestety stał się faktem - MKS Wieluń - MKS Real Astromal Leszno 23:25 (9:13). Nasza zwycięska passa została przerwana.

 

Od pierwszego gwizdka wielunianie mieli problem z odnalezieniem swojego rytmu, zaczynając od nieskutecznych i nieprzemyślanych rzutów,  kończąc na głupich, wręcz juniorskich, stratach. Jedynie świetna postawa Patryka Jędrzejewskiego (13/26 - 50% skuteczności) w bramce uchroniła tę część spotkania, w wykonaniu naszych szczypiornistów, przed określeniem jej katastrofą. Patryk po raz kolejny pokazuje, że bardzo dobrze się czuje grając w MKS-ie. Niestety, póki co, nie można tego powiedzieć o Sebastianie Ziemińskim, który również dołączył do naszej drużyny w tym sezonie, jednak nie zdążył on jeszcze dojść do siebie w 100% po kontuzji, co można było zobaczyć na boisku - brak pełnego zdecydowania oraz odnotowanie 4 strat w pierwszej połowie.
Druga odsłona starcia dwóch MKS-ów zaczęła się jeszcze gorzej niż poprzednia - rzuty lesznian coraz częściej znajdowały drogę do bramki, a nasza gra ataku nie poprawiła się w żadnym stopniu.  Jednak na wyróżnienie zasługuje, najlepszy zawodnik naszej drużyny i bezbłędny w tym spotkaniu (4/4), Krystian Kowalik, który razem z Szymonem Famulskim rozpoczął szaleńczą pogoń, dzięki której udało nam się zniwelować straty z 16:23 do 21:23, a to wszystko w ciągu 5 minut (53-58min)! Niestety rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami z rzędu i było już właściwie 'po meczu'.
Podsumowując - poziom batalii wielunian z lesznianami był niski, obie drużyny nie pokazały swoich możliwości w 100%, ale to my wychodzimy z niej 'na tarczy' - jednak nie ma
co opuszczać głów - po trzech kolejkach zajmujemy trzecie miejsce w tabeli i mamy nadzieję, że już za tydzień rozpoczniemy nową i dłuższą serię zwycięstw.

MKS Wieluń - MKS Real Astromal Leszno 23:25 (9:13)

MKS Wieluń: Kolanek, Jędrzejewski - Kowalik 4, Młodzieniak 1, Węcek 1 (0/1), Golański, Krzaczyński, Książek 6 (3/3), Famulski 4, Helman (0/1), Ziemiński 2,  Cepielik 4 (1/1), Pawelec  1, Klimas, Majda, Królikowski
Kary: 6 min: Kowalik, Węcek, Ziemiński - po 2
Trener: Tomasz Derbis

Astromal Leszno: Skorupiński, Królikowski - Maleszka, Przekwas 5, Nowak, Wierucki 2, Kuliński, Meissner, Rybarczyk, Łuczak 5, Szkudelski 2, Jaśkowski 6, Buda, Raczkowiak, Frieske 5, Napierkowski
Kary: 14 min: Łuczak - 6, Nowak - 4, Wierucki, Meissner - po 2.
Trener: Macej Wierucki
Sędziowali:  Adam Parkitny i Karol Zając

Pozostałe wyniki trzeciej kolejki:
KS Stal Gorzów 23:22 (11:14) WKS Śląsk Forza Wrocław
UKS Olimp Grodków 24:24 <3:1> (14:10) Anilana Łódź
MSPR Siódemka Miedź Legnica 33:25 (19:16) KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
WKS Grunwald Poznań 27:19 (16:9) Olimpia MEDEX Piekary Śląskie
SPR Bór Oborniki Śląskie 28:29 (11:12) PKM Zachód AZS UZ

MKS FAST

Zdjęcia i info : MKS Wieluń

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny