Ponad 4 miliony złotych dofinansowania dla mieszkańców Gminy Wieluń, którzy złożyli wnioski w ramach projektu OZE.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt Gminy Wieluń pn. "Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Wieluń - edycja II" znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach poddziałania IV.1.2 Odnawialne źródła energii RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu w 254 lokalizacjach zostaną wykonane instalacje odnawialnych źródeł energii, w tym:
- 239 instalacji fotowoltaicznych,
- 41 instalacji kolektorów słonecznych,
- 19 kotłów na biomasę.

Dofinansowanie wyniesie do 85% wartości netto instalacji. Całkowita wartość dofinansowania wynosi 4.050.533,90 zł.

Jednocześnie informujemy, że stosowne wnioski do projektu zostały złożone przez mieszkańców w 2020 i 2021 roku i aktualnie nie ma możliwości przystąpienia do projektu dodatkowych osób.