Kolejny dobre wieści dla naszego miasta. Ogłoszono wyniki trzeciego naboru do Programu OLIMPIA, dedykowanemu budowie przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Dzięki dofinansowaniu, które udało się uzyskać w programie „Olimpia” z Ministerstwa Sportu i Turystyki, po raz trzeci możemy uszczęśliwić kolejnych uczniów. Wcześniej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu i Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie, a teraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach.

Szkoła Podstawowa w Masłowicach będzie miała nowe boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Cieszymy się, że projekt opiewający na kwotę1 925 000 złotych, będzie mógł być realizowany w naszej Gminie!

Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.

fundusze

link do kamery on-line z placu legionów

cmentarz

PUBLICZNY TRANSPORT ZBIOROWY W GMINIE WIELU

65plus ok

karta rodzinom 3+

karta dużej rodziny