W 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej wieluńscy samorządowcy z Burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą na czele, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, nauczyciele, harcerze oraz mieszkańcy oddali hołd pomordowanym w miejscach kaźni narodu polskiego na wschodzie, składając kwiaty i znicze pod obeliskiem upamiętniającym nauczycieli z ziemi wieluńskiej, którzy zginęli w 1940 roku.
Obchody rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. O bolesnych kartach historii Polski przypomniał zgromadzonym dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wskazał na bestialstwo opraców, którzy zabijali naszych rodaków tylko dlatego, że mieli znaczek Orła Białego na mundurach oraz na próbę zakłamywania historii, o której tym bardziej musimy pamiętać.
Wieluńską uroczystość poprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek, który przypomniał historię zbrodni oraz jej ofiary, w tym nauczycieli związanych z Ziemią Wieluńską. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa mówił z kolei o tym, że przez lata prawda o zbrodni była ukrywana, my musimy więc pamiętać o tych wydarzeniach. Głos zabrali także Starosta Wieluński Marek Kieler i przedstawiciel Chrześcijańskiego Porozumienia Wieluń Roman Drosiński.
Wartę honorową przy pomniku pełnili członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej, którym serdecznie dziekujemy. Słowa uznania kierujemy do harcerzy na kultywowanie pamięci, do pocztów sztandarowych z wieluńskich szkół podstawowych za obecność, do druha Andrzeja Szczepańskiego, Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych za przeprowadzenie przemarszu oraz do dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka za poprowadzenie uroczystości.
Zdjęcia: Urząd Miejski w Wieluniu