W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu została wybrana Pani Marlena Włodarczyk.

Pani Marlena Włodarczyk spełniła wymagania formalne określone w ogłoszeniu o konkursie. Posiada odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, wykazała się odpowiednią znajomością przepisów prawa i zagadnień niezbędnych do pracy na wymienionym stanowisku. Przedstawiona koncepcja funkcjonowania i rozwoju Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu na lata 2024-2029 wskazuje na doświadczenie w funkcjonowaniu placówki, znajomość lokalnych potrzeb, kreatywność i pomysłowość.

Pani Marlena Włodarczyk pracuje w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu od 2001 roku. Od 2017 roku jest kierownikiem wypożyczalni dla dorosłych. Dotychczasowa dyrektor biblioteki Pani Iwona Podeszwa, która kierowała placówką przez ponad 15 lat, a zawodowo związana jest z nią od 40 lat, przechodzi na emeryturę pod koniec sierpnia.