Gmina Wieluń podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie w formie dotacji i pożyczki na realizację zadania pn. „Rozbudowa instalacji biologicznego przetwarzania odpadów Rudzie z infrastrukturą towarzyszącą”.

Przyznana kwota dotacji: 3 406 838,00 zł

Przyznana kwota pożyczki: 3 406 838, 00zł

Całkowity koszt zadania: 6 813 676,00 zł

Planowane przedsięwzięcie polega na rozbudowie części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, zlokalizowanych na terenie składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Rudzie, w gminie Wieluń, tj. na wykonaniu kompostowni odpadów wyselekcjonowanych w procesie mechanicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych a także odpadów zielonych i innych odpadów biodegradowalnych zbieranych selektywnie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Przedmiotowa instalacja stanowi uzupełnienie funkcjonującego systemu zagospodarowania odpadów w gminie. Właścicielem inwestycji po jej zakończeniu będzie Gmina Wieluń. Operatorem powstałej infrastruktury będzie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

logotyp 05 1