Mimo deszczowej aury aż 740 uczestników wystartowało w bursztynowej edycji Bike Maratonu, która odbyła się w Wieluniu w sobotę, 12 maja. Trasa wyścigu wiodła malowniczymi zakątkami Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego.

Bike Maraton to impreza dla amatorów roweru, którzy mogli ścigać się na jednym z trzech wybranych dystansów: Mini 34 km, łatwy i prosty, do przejechania przez każdego kto ma rower i kask, dystans Mega, długości 61 km, przeznaczony dla średnio zaawansowanych zawodników oraz królewski dystans Giga, 94 km, dla wprawnie jeżdżących, trenujących kilka razy w tygodniu zawodników. Odległości nie oddają jednak całego trudu, z jakim musieli zmierzyć się zawodnicy. Padający deszcz rozmywający ścieżki i uciążliwe błoto piętrzyły dodatkowe problemy. Wytrwałości nie można jednak odmówić nikomu. Rozpiętość wiekowa startujących sięgała bowiem kilkudziesięciu lat – startowało zarówno kilkuletnie dzieci, jak i dojrzali zawodnicy.

Na poszczególnych dystansach triumfowali:

- Mini – Rafał Iwan z Bolesławca

- Mega – Mateusz Zoń z Żywca

- Giga – Bogdan Czarnota z Żywca

- Dziękuję wszystkim za udział w tej bursztynowej edycji Bike Maratonu. Biorąc pod uwagę dzisiejsze warunki, tym bardziej chylę czoła przed zawodnikami, którzy tak ambitnie podeszli do rywalizacji. Mam nadzieję, że gościnna Ziemia Wieluńska będzie celem waszych wypraw, zapraszam w piękne nadwarciańskie okolice – zachęcał na podsumowanie rywalizacji burmistrz Janusz Antczak.
Celem imprezy była promocja przyrodniczych i kulturowych walorów Nadwarciańskiego Szlaku Bursztynowego oraz rozwój aktywnej turystyki na tych terenach. Tak duża liczba uczestników z całej Polski pozwala sądzić, że cel ten udało się osiągnąć a uczestnicy Bike Maratonu powrócą nad Wartę już jako turyści a nie zawodnicy.

razem

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Nadwarciański Szlak Bursztynowy” (RPO Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013)
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego

• bike