Gmina Wieluń realizuje projekt pn. „Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Wieluń – edycja II” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.1 Odnawialne źródła energii.
Kwota dofinansowania: 4 050533,90 zł (co stanowi do 85% kosztów kwalifikowalnych). Celem projektu jest ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko oraz poprawa efektywności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach prywatnych na terenie Gminy Wieluń. Planowana wartość zadania: 5 202 223,92 zł.

informacja.pdf