Pragniemy poinformować, że Gmina Wieluń uzyskała dofinansowanie dla  projektu pt.:„Przedszkole dla wszystkich!”
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11: Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działanie 11.1 Wysoka jakość edukacji
Podziałanie 11.1.1. Edukacja Przedszkolna
Projekt realizowany jest od 01 lipca2022 r. do 30 czerwca 2023 r.

Głównym celem projektu jest dostosowanie 14 istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej 14 dzieciom z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności, rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o organizację i prowadzenie dodatkowych zajęć wspierających na rzecz zwiększenia szans edukacyjnych dzieci w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów, kształtowanie i rozwijanie u dzieci kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy wśród 190 dzieci, doskonalenie zawodowe 10 nauczycieli w zakresie umiejętności i kompetencji niezbędnych do pracy z dziećmi, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wartość projektu: 599 887,48 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 509 904,35 zł