26 września 2019 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbył się konkurs historyczny "Wieluń był pierwszy". Organizatorami przedsięwzięcia towarzyszącego obchodom 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu byli: Towarzystwo Przyjaciół Wielunia i miejska książnica.

W konkursie wzięło udział w sumie 27 uczniów ze wszystkich wieluńskich szkół średnich. Autorem 30 pytań dotyczących tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat był Stanisław Pioruński - wiceprezes TPW.

Nagrody konkursowe ufundowali:
nagrodę główną - rower Firma ZasadaBikes,
nagrody za II, III i IV miejsce Społem PSS Tęcza w Wieluniu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody przekazane przez Urząd Miejski w Wieluniu, Towarzystwo Przyjaciół Wielunia oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu.

Laureatkami konkursu "Wieluń był pierwszy" zostały:
I miejsce - Aleksandra Wolniak, uczennica II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu;
II miejsce -Zuzanna Mateusiak, uczennica II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu;
III miejsce -Żaneta Banach, uczennica ZS nr 1 w Wieluniu;
IV miejsce - Zuzanna Klimczak, uczennica I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

Gratulujemy!

• aIMG_3119